Арматура ладно фалсификување машина хидраулична висок притисок арматура челик машина за ладно истиснување

Краток опис:

Арматура ладно фалсификување машина хидраулична висок притисок арматура челик машина за ладно истиснување
Ладно истиснување врска е да се поврзе со двата краја на челични шипки се стави на ракавот, а потоа стискаш со стискаш менгеме, пластични ракав деформација, двете засилени заедно за да формираат цврста врска на механичка врска.
Применлив опсег: конструкција, конструкција на армирано-бетонска конструкција, конструкција на високи рамки, обичен автопат,
експресен пат, обична железница, брза железница, тунел, мост, изградба на аеродром, брана за контрола на поплави, сеизмички удари, брана за морски бранови.
Главен технички параметар како што следува:
Големина на стегање: 12-32 мм

Напон: 3-380V 50HZ
Моќност на моторот: 4,0 kw
Работен притисок: 63Mpa
Работен удар: 45 мм
Волумен на резервоарот: 36L
Тежина: 62 кг

Предности

1. Стабилен процес на поврзување, удобна конструкција, лесно ракување.
2. Перформансите на спојниците се сигурни, квалитетот е лесен за проверка и контрола и не е под влијание на перформансите на заварување на арматурата.
3. Конструкцијата не е под влијание на временските услови
4. Погоден е за спојување на арматура во која било положба и насока (хоризонтална, вертикална, опкружена со густа или дијагонална).
5. Опремата за истиснување е мал волумен, мала тежина, флексибилна работа, едно лице може да се движи нагоре и надолу со рака до истиснување арматура погодно.

Детали за производот

Ознаки на производи  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја