GW50 Дигитална контрола на челична шипка Бендер рачно арматура Спрега Бендер Cnc автоматски

Краток опис:

GW50 Дигитална контрола на челична шипка Бендер рачно арматура Спрега Бендер Cnc автоматски

МАШИНАТА за виткање на арматура GW40 има разумен дизајн, едноставна структура.Може да го свитка дијаметарот на челичната прачка до која било потребна форма при нанесување
до мост, тунел и многу градежни проекти.
Предности: 1. Низок интензитет на трудот, висока работна ефикасност.
2. Еднократно програмирање, може да свитка 1-10 агли, исто така може автоматски да ги префрли сите агли поставени од програмата.
3. Аголот може да се прилагоди дискреционо (1 -350 степени), аголот е точен, а толеранцијата е помала од ±1.
4. Педала со една нога, работа со само едно копче, лесно и брзо ракување, помалку време и напор.
5. Точноста на контролата на почетната точка, големата толеранција за одмор на пролетта е помала од ± 0,5.

Модел
GW40
GW50
Напон
3-380V 50HZ
3-380V 50HZ
Моќност на моторот
3,0 KW
4,0 KW
Брзина на моторот
1440 r/min
1440 r/min
Виткање на арматура
Опсег на дијаметар
Обичен јаглероден челик≤40mm
Обичен јаглероден челик≤50mm
Одделение Ⅲ Деформирана шипка≤32мм
Одделение Ⅲ Деформирана шипка≤40мм
Дијаметар на работна плоча
350 мм
400 мм
Брзина на вретеното
7r (14r)/мин
7r (14r)/мин
Тежина
345kg±5kg
380kg±5kg
Димензија
930*770*740мм
1040*800*770мм

4


Детали за производот

Ознаки на производи


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја